Odoo ja Impactic pakuvad täpsust, mis on Tradehouse’i äris edu alus

Tradehouse on Eesti suurim ilukaubamajade jaeketi ja e-poe pidaja. Nende tootevalikus on läbi käinud sadu tuhandeid tooteid, mida tarnitakse läbi erinvate müügikanalite üle Euroopa. Lisaks haldab Tradehouse oma ladu ning on paljude brändide ametlik maaletooja esindaja terves Baltikumis või isegi Euroopas.  

Sellise kaubamahu edukaks haldamiseks on vaja efektiivset ja väga täpset laosüsteemi. Täpsus on selles äris võtmesõna - iga sisse tulnud viga tähendab palju kaupade tagastusi ja saamata jäänud tulu. 


Tradehouse’i süda oli olnud oma meeskonna poolt ise valmistatud ERP süsteem. Kui ettevõtte otsustas uuendada oma visuaalset identiteeti, võeti plaani ka uuendada oma kodukootud ERP süsteemi. Oma tarbeks meisterdatud süsteem oli küll südamelähedane, aga põhjustas inimfaktorist tingitud riske. Mis saab siis, kui miskit juhtub, aga süsteemi loonud inimesed enam ettevõttes ei tegutse? Abi pole ka kusagilt mujalt leida.  

Uues ERP süsteemis pidid olema kõik omadused, mida üks korralik jaemüüja vajab. Tradehouse’i suur müügikanal on E-pood, mida laiendatakse mitmetesse riikidesse. Seega oli vaja juurutada ERP süsteem, mis võimaldaks liidestada ja toetada e-keskkonda, kust käib läbi päevas tuhandeid tellimusi ja pakke. Lisaks tellimuste vastuvõtule peab samaaegselt toimima ka nende väljastus, mis oleks efektiivne ja veakindel.  

Odood kasutusele võttes oli üheks peamiseks eesmärgiks juurutada ka kohesele skänneripõhine kaubaväljastus. Tänu sissehitatud triipkoodi moodulile oli võimalik väljastusprotsess viia paberivabaks kohe esimesel kasutuselevõtu päeval.   

 

„Odoo käivitamise päeval hakkasid laoriiulite vahel piiksuma kümned laoskännerid. See oli nagu muusika minu kõrvadele! Kuid mälupilti tulid ka pingelised päevad enne käivitamist. Et laoprotsessi väljatöötamiseks jäi vaid kaks kuud enne käivitamise tähtaega, jooksime pidevalt ajaga võidu. Seepärast soovitan kindlasti Odood juurutada Impacticu väga asjaliku meeskonnaga, kes suudab ka viimasel minutil protsessid ja tarkvara tööle panna nii nagu ette nähtud.

Miko Tasa •Tradehouse-i äriarendusjuht

Kõige suurem kogemuspõhine õppetund juurutuse käigus oli vajadus testida reaalsete andmetega. Kuna Tradehouse’il on sadu tuhandeid kliente ja tooteid, peab kasutajaliides ja infrasüsteem selle kõigega toime tulema. Enne süsteemi reaalset kasutuselevõttu tuleb sooritada koormustestid. Vastasel juhul võib süsteemi käivitamisel tekkida probleeme kohtades, millest seda ei ootakski - näiteks ruuterid ei suuda korraga kõiki skännereid teenindada.  

Ent Odoo juurutamine hakkas kiirelt vilju kandma ja Tradehouse on oma arenguplaane Baltikumis kiirelt ja edukalt ellu viimas. Tänu Odoo Multi Company lahendusele ja Impacticu teadmistele suudeti Läti äri käivitada kõigest kolme kuuga! Selle käigus jõuti tulla välja uue veebiga, avada jaekauplus, viia sisse Euroopa Liidu sisene käibemaksulahendus ning jagada riikide vahel kliendibaasi ja tooteid. See tähendab, et Eesti kliendi konto kehtib terves Baltikumis.  

Täiusta ka oma 
ettevõtte töövoogu

Ärisektorite vaates katab Odoo 
terviklahendusena edukalt kõiki peamiseid sektoreid.


Tutvu odooga