Balsnack on vana kala, kes õppis Odoo abil jälle esimest korda ujuma

Balsnack on paljudele eestlastele tuttav juba 1990. aastate algusest. Nii mõnegi lemmiksnäkk on midagi Balsnacki assortiist ja seda juba lapsepõlvest saati. Kuid et üks ettevõte saaks nii kaua edukas olla ja üle põlvkondade suuremaks kasvada, peab äri käima muutustega kaasas ja olema võimeline oma protsesse ajakohastada. Balsnack on sellest aru saanud, kuid protsesside viimine paberilt päriselt kasutusse nõuab korraliku ERP süsteemi juurutust. Valikuid oli palju, aga kiiresti jõuti järeldusele, et Odoo on see õige.
Balsnacki esmane Oddo kasutuselevõtt oli jaotatud etappideks. Esimeses etapis pandi paika põhilised funktsioonid. Kui need selgeks said, hakati lisama keerulisemaid ahelaid ja protsesse. Selline lähenemine aitas ära hoida suuremaid segadusi olukorras, kus ettevõtte seatud eesmärkide saavutamiseks tuli muuta ettevõtte paljusid protsesse.   

Peamised eesmärgid oli täpse ja reaalajas omahinnaarvestuse sisseviimine ning partiipõhine tooraine ja valmistoodangu jälgimine. Esimeses etapis juurutati müügisüsteem koos hinnakirjade, kauba väljastuse ja finantslahendusega ning Telema integratsiooniga. Kui peapõhimõtted Odoo kasutamisel oli selgeks saanud, asuti juurutama järgmise etapi keerukamaid protsesse.  

Toidutootmises on nii tooraine kui ka valmistoodangu kvaliteedi tagamine ülitähtis. Seepärast on selle esimene etapp partiipõhine jälgimine, mis nõuab pidevat andmesisestust. Et lõpetada selle tegemine käsitsi, juurutati Odoo triipkoodi rakendus. Selles on kõik tööriistad, et töötajatel oleks võimalik hoida tarneahel kontrolli all ja tooraine kvaliteetsena. Tooraine komplekteerimissoovituse koostab Odoo automaatselt. Kõik tootmises kasutatavad komponendid tuuakse laost välja vajalikus koguses ning vastavalt FEFO loogikale. Nii läksid ajalukku aegumisest tulenevad ja inimtekkelised kulud.     


Täisfunktsionaalse ERP süsteemi kasutuselevõtt oli Balsnacki jaoks nagu esimest korda ujuma õppimine. Me teadsime, et pole pääsu - peame selle ette võtma. Täpselt nagu ujuma õppimises, on siingi kaks varianti: kas saad treeneri, kes lükkab vette ja käsib välja ujuda või treeneri, kes paneb su vett nautima. Impacticuga Odood juurutades tundsime end kui treeneritega, kes ise naudivad protsessi ja ei viska meid kunagi külma vette omaette rapsima. Leian, et ERP juurutuse juures on see ülimalt oluline. Õige partneri valik on elutähtis otsus.

Reigo Rusing • Balsnacki arendusjuht

Sama loogika alusel toimus ka üleminek ülejäänud süsteemis. Näiteks peab mahutoote tõhusaks müügiks olema selge arusaam kasulikkusest mitte iga kuu lõpus, vaid iga tootmistsükli lõpus. Odoo võimaldas Balsnackil hakata omahinda jälgima tootmistsükli põhjal ja seda iga võimaliku nurga alt. Impacticu meeskond juurutas ärianalüütika tööriistad (BI), mis andis kõigile ettevõtte juhtkonna liikmetele täieliku helikoptervaate andmetele, mis võimaldavad omahinda analüüsida ja jälgida kõiksuguste eri dimensioonide lõikes.   

Lisaks uuele ärianalüütika süsteemile on Balsnackis kasutusel PIM lahendused, mis on liidestatud välise partneri poolt täiesti omapäi. See ongi parim tunnustus, mida võib Odoo liidestuse kohta öelda – nii  loogiline, et välised partnerid saavad sellega ise hakkama.

Täiusta ka oma 
ettevõtte töövoogu

Ärisektorite vaates katab Odoo 
terviklahendusena edukalt kõiki peamiseid sektoreid.


Tutvu odooga